Foton LOVOL Heavy Industry Co, Ltd. (Foton LOVOL) jest wiodącym producentem maszyn rolniczych, budowlanych oraz pojazdów (w tym motocykli, samochodów osobowych i ciężarowych). Firma powstała w 1996 roku, a produkcją ciągników i maszyn zajmuje się od 1998 r.

Przychody firmy w 2012 roku osiągnęły 9,24 mld złotych, co uplasowało zakład na 64 miejscu wśród 500 najlepszych chińskich marek ze względu na jego wyjątkową rolę w rozwoju strukturalnym i globalizacji.
Firma jest rozpoznawalna jako czołowy chiński producent produktów wysoko zaawansowanych technologicznie.

Maszyny produkowane w fabryce FOTON zostały nagrodzone i wyróżnione w kategorii:
- chińskie znane marki,
- dobrze rozpoznawalne znaki towarowe w Chinach,
- najbardziej konkurencyjne marki na rynku.

FOTON od 11 lat jest niekwestionowanym liderem w ilości sprzedawanych kombajnów w Chinach. Firma szczyci się udziałem w rynku na poziomie 70% ogółu sprzedawanych „okrętów żniwnych”.

Ciągniki FOTON zajmują pozycję lidera sprzedaży w swoim kraju od 7 lat. Produkowane są od 1998 roku i sprzedawane na całym świecie przez ponad 300 autoryzowanych importerów. Fabryka produkuje ponad 60 000 traktorów rocznie w przedziale mocy od 18 do 185 KM.

Od 2006 roku ciągniki Foton były importowane do naszego kraju przez firmę POL-MOT Warfama i sprzedawane pod marką POL-MOT FOTON. Firma sprowadzała modele o średniej mocy, w zakresie od 60 do 90 KM z napędem 4x4 (604, 704, 824, 904).

 


Od 2008 roku nasza firma ELROL zajęła się importem, sprzedażą i serwisem ciągników FOTON w Polsce. Zwiększyliśmy gamę oferowanych traktorów o modele mniejszej mocy - FT 254 (25 KM), FT 404 (40KM), FT 504 (50KM) i FT 504S (50KM) w wersji sadowniczej. Obecnie jesteśmy głównym importerem ciągników FOTON na Polskę. Posiadamy kilka autoryzowanych punktów dealerskich na terenie kraju.

Motocykle trójkołowe wytwarzane w zakładach FOTON zajmują 1 miejsce w sprzedaży od 7 lat.
Foton intensywnie zwiększa swój udział w produkcji maszyn budowlanych. Wysoka jakość oferowanych ładowarek kołowych, koparek i obrotowych platform wiertniczych pozwala stale zwiększać udział w rynku.
Chcąc promować rozwój nowych technologii utworzono centra badawczo-rozwojowe w Weifang, Tianjin, Włochach i Japonii.
Foton LOVOL wprowadził też system zarządzania jakością, aby produkować i dostarczać produkty najwyższej światowej jakości.

W oparciu o swoją pozycję lidera w kilku segmentach na rynku w Chinach, Foton LOVOL rozszerzył swoją działalność o rynki zagraniczne. Obecnie firma tworzy globalną sieć sprzedaży i usług, na którą składa się ponad 300 dealerów obejmujących swoim zasięgiem ponad 120 krajów. Eksportowane produkty to głównie maszyny rolnicze, maszyny budowlane i pojazdy.

 
 

Strona główna